The Journey of Tomasz 483

Subtitle

Blog

Zespół cieśni nadgarstka - zerknij na stronę internetową.

Posted by [email protected] on
Neuropatia to nic innego jak dolegliwość nerwów. Nerwy wychodzące z kręgosłupa (rdzenia kręgowego) układają się zgodnie z określonym szlakiem który to nazywamy dermatomem, na potwierdzenie nerwy wychodzące z kręgosłupa szyjnego podążają do kończyn górnych, a nerwy z odcinka lędźwiowego biegną do nóg.
Nerwy pełnią dwie podstawowe role:
-czuciową- poprzez receptory umożliwiają odbiór bodźców. Są przeto odpowiedzialne za to, że odczuwamy zimno, dotyk, wibrację, ból,
-ruchową- przez przesyłanie impulsu powodują skurcze mięśni a co za tym idzie odpowiadają za ruch.
Objawy.
Choroby nerwów związane są z ich głównymi misjami: czuciową i ruchową, dlatego też powodują ich zaburzenia. Zwięźle mówiąc o ile mamy do czynienia z patologią układu nerwowego występują u nas problemy ruchowe ( mała siła mięśniowa, niemożność utrzymania w dłoni przedmiotu, drżenie mięśniowe, a nawet zanik mięśni), oraz problemu czuciowe, inaczej odczuwanie tajemniczych doznań (drętwienie, pieczenie, kłucie).
Przyczyny.
Wśród powodów neuropatii wyróżnić jesteśmy w stanie między innymi:
- bezpośrednie urazy nerwu (przecięcie),
-ucisk na nerw spowodowany powtarzaniem tych samych czynności w pracy,
-cukrzyca,
-niedobory witamin z grupy B,
-zatrucie ołowiem,
-zaburzona ruchomość nerwów,
-nadmierne napięcie nerwów.

Zespół cieśni nadgarstka.
https://www.goodreads.com/topic/show/20945859-kliknij-po-r-d-o-dla-okcia-tenisisty?order=d&page=1 przykładem neuropatii powodującym ból w nadgarstku jest zespół cieśni nadgarstka. http://rehabilitacjasanok44.bravesites.com/entries/general/%EF%BB%BFrozw%C3%B3j-niemowlaka---przegl%C4%85daj-stron%C4%99 dysfunkcji tej nerw pośrodkowy, który biegnie przedramieniem do ręki uciskany jest poprzez więzadło poprzeczne nadgarstka. Poza wyżej wymienionymi przyczynami występowania zespół cieśni nadgarstka powodowany jest okazuje się być przez ucisk spowodowany ciągłym naciskiem i powtarzającymi się ruchami (np. w pracy), ewentualnie przez zaburzony ślizg nerwu- jego nieprawidłową ruchomość. Najlepiej dostrzegalnymi symptomami są doznania w strefie kciuka i palca wskazującego- opisywane przez pacjentów jako pieczenie, palenie, drętwienie. Gdy okoliczność utrzymuje się za długo może dochodzić do osłabienia a później zaniku mięśni kłębu kciuka.
Leczenie.
Leczenie uzależnione pozostanie naturalnie od przyczyny problemu. Na samym początku opłaca się wykonać wywiad w którym poszukamy bezpośrednich urazów, lub aktywności dnia powszechnego które potrafią wywoływać zaburzenia pracy układu nerwowego. http://fizjoterapiasanok09.pen.io to nie da wyników należałoby dokonać diagnostykę w kierunku cukrzycy oraz przeanalizować odżywianie i związane z nim niedobory. Jeżeli w tym miejscu podobnie nie wyszukamy rozwiązania trzeba wybrać się do fizjoterapeuty, który to wykona testy neurodynamiczne i określi szczegółowo, który nerw jest objęty problemem, czy ten problem pochodzi z ucisku (na przykład jest uciskany przez napięte mięśnie), czy być może jest zbyt mocno „rozciągnięty”. Fizjoterapeuta w gabinecie wykonuje dodatkowo terapię manualną powodującą uwolnienie uciskanego nerwu, oraz rekomenduje ćwiczenia poprawiające jego ślizg wobec sąsiadujących struktur a co za tym idzie przywraca jego lepszą pracę.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments